Zagrożenia związane z noszeniem sztucznych rzęs

Ostatnimi czasy zabieg przedłużania rzęs stał się bardzo popularny i decyduje się na niego coraz więcej kobiet. To samo tyczy się także samego doklejania sztucznych rzęs.
W mojej pracy bardzo często spotykam kobiety, które za wszelką cenę chcą osiągnąć kuszące spojrzenie.

Dla nich przedłużone rzęsy oznaczają przede wszystkim atrakcyjny wygląd i znaczne ułatwienie podczas codziennego, porannego wykonywania makijażu. Dzięki przedłużeniu rzęs nie ma potrzeby wykonywania już makijażu oka, dzięki czemu każda kobieta zaoszczędzi cenny, poranny czas, który do tej pory przeznaczała na precyzyjne tuszowanie rzęs i malowanie kresek na powiekach.

Przedłużanie rzęs, jak i ich doklejanie, znane są już od wieku

Wszystkie znane, zagraniczne aktorki doklejały sobie kępki rzęs, aby ich oczy na ekranie wydawały się większe, weselsze i bardziej pociągające.

Niestety sztuczne rzęsy, tak jak wszystko, ma zarówno plusy, jak i minusy i możliwe zagrożenia, których należy być w pełni świadomym.

Kiedy dopadł mnie trądzik – tabletki Visaxinum

Jednym z najczęstszych zagrożeń płynących z doklejania sztucznych rzęs, są alergie. Wszystko spowodowane jest oczywiście klejem, którym przyklejamy rzęsy do powieki. Uczulić nas może jeden z jego składników. Objawami takiej alergii są oczywiście miejscowe obrzęki, zaczerwienienie skóry lub nawet łzawienie oczu.

U osób z wrażliwymi oczami i delikatną skórą, noszenie sztucznych rzęs, gdy pojawią się pierwsze objawy alergii, może stać się nie do wytrzymania. Warto jednak pamiętać, żeby upewnić się, czy alergię wywołuje tylko jeden konkretny klej, czy może jesteś uczulona na każdy produkt tego rodzaju.

Kolejne zagrożenie może być spowodowane przez nas same

Jeśli samodzielnie zakładasz rzęsy i nie masz w tym wciąż wprawy, możesz naklejać je nieprawidłowo i uszkadzać własne, naturalne rzęsy. Używany do naklejania rzęs klej, może osłabiać cebulki naturalnych rzęs i doprowadzić do ich wypadania i osłabienia się.
Znane są mi przypadki, gdy kobiety po długotrwałym doklejaniu lub przedłużaniu rzęs, traciły je całkowicie. Jest to spowodowane osłabieniem naturalnych rzęs. Zwłaszcza jeśli Twoje naturalne i tak są krótkie i wiotkie.

Pięć zasad zdrowej diety – tabletki zmniejszające apetyt

Najgorszym możliwym zagrożeniem może być utrata wzroku. Na całe szczęście nie jest to tak popularne i dochodzi do tego tylko w skrajnych przypadkach.
Lekceważenie jednak długotrwałej alergii w obrębie oka lub stanu zapalnego wywołanego klejem lub bakteriami w nim zagnieżdżonymi może doprowadzić do uszkodzenia lub utraty wzroku!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *